Jesteś orłem

Eagle Manager to kluczowy program promocyjny dla wszystkich Forever Business Owner, którzy chcą osiągnąć coś więcej. Wciąż powtarzam, że siłą programu Eagle Manager są korzyści, jakie przynosi on Waszemu biznesowi. Na symbol tego niezrównanego programu wybraliśmy orła nie tylko dlatego, że takie jest logo Forever. Nie zrobiliśmy tego, bo tak nam pasowało do marki, ale dlatego, że w każdym z Was widzimy orła.


Podczas Global Rally w Dallas, członek GLT Kim Madsen opowiedział anegdotę o kurczaku i orle, z której możemy się wiele nauczyć. Przypomniało mi to historię chłopca, który pewnego dnia wyruszył w góry. Wspinał się coraz wyżej, aż dotarł do półki skalnej, z której rozpościerał się widok na okolice jego rodzinnego gospodarstwa. Było tam gniazdo z dwoma jajami. W przypływie odwagi chłopiec sięgnął po jedno z jajek, wsunął je do kieszeni i ruszył do domu, aby zobaczyć, co się wykluje.


Po kilku miesiącach, przejeżdżający obok farmy mężczyzna zauważył dużego orła siedzącego na płocie przy stodole. Zaskoczony tym widokiem, zatrzymał się przyjrzeć się z bliska. Podszedł do niego chłopiec, niepewny, cóż tak zdziwiło mężczyznę. „Skąd masz tego orła?” - zapytał mężczyzna, a chłopiec odpowiedział: „to nie jest orzeł, to kurczak”.


Mężczyzna zaśmiał się, posadził orła na ręce i powiedział: „wznieś się, leć, jesteś orłem”. Orzeł zeskoczył na ziemię i zaczął grzebać w piasku. Zdecydowany pokazać chłopcu z jak wspaniałym stworzeniem mają do czynienia, mężczyzna wspiął się po drabinie na dach stodoły i powtórzył: "wznieś się, leć, jesteś orłem". Siedzący mu na ręce orzeł zatrzepotał skrzydłami, zeskoczył na ziemię i znów zaczął dziobać piasek.


W końcu mężczyzna poprosił chłopca, by poszedł z nim w góry. O wschodzie słońca dotarli na tę samą półkę skalną. Mężczyzna jeszcze raz uniósł ptaka i powiedział: "wznieś się, leć, jesteś orłem." Orzeł rozpostarł ogromne skrzydła, ostatni raz majestatycznie spojrzał na chłopca, wzbił się w niebo i dumnie poszybował nad doliną.


Czasem sami nie wiemy, do czego jesteśmy zdolni. Opowieść o orle i kurczaku przypomina nam, że jesteśmy tym, kim wierzymy, że jesteśmy. Jeśli wierzymy, że możemy rozwinąć skrzydła i wysoko się wzbić, nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy tego zrobić. Jeśli nasze myśli będą śmiałe, jeśli odrzucimy ograniczenia, jakie są nam narzucane – czy to przez nas samych, czy przez innych ludzi – możemy osiągnąć rzeczy, o jakich nawet nie marzyliśmy.


Minął zaledwie miesiąc od rozpoczęcia kwalifikacji do programu Eagle Manager 2019. Obierzcie za cel jej realizację i przekonajcie się, jak wiele Wasz biznes może dzięki temu zyskać. 


Wznieś się. Leć. Jesteś orłem.Gregg Maughan