Najlepsza wersja ciebie

Kiedy na EMR odtwarzaliśmy przemówienie Rexa, rozglądałem się po sali, by zobaczyć reakcję Global Leadership Team. Widziałem emocje i wrażenie, jakie wywiera ten film. Nie umiem oczywiście czytać w myślach, więc nie mogę być całkiem pewny, jakie myśli mieli w tej chwili członkowie GLT, ale jeżeli podobne do moich, zobowiązywali się wewnętrznie robić więcej i być lepszymi; czuli dumę, że są częścią firmy zdecydowanej działać tak, jak trzeba.


Rex powiedział: „Nauczyłem się, że rzetelne zasady i podstawowe przekonania nie mają ‘daty ważności’. Bycie miłym dla innych, honorowanie zobowiązań i traktowanie ludzi tak, jak sami byśmy chcieli być traktowani, nigdy nie jest staroświeckie i nie wychodzi z mody.”


Film nie był epicką, hollywoodzką produkcją; nie miał głośnego podkładu muzycznego, nie było w nim tancerzy ani fajerwerków. Było to prostu długie ujęcie Rexa siedzącego w gabinecie i dzielącego się z Globalnymi Liderami Forever płynącą z głębi serca, szczerą radą.


Dlaczego więc ten film, mimo swojej prostoty był tak bardzo inspirujący?


Wierzę, że odpowiedź kryje się w tym prostym stwierdzeniu: „bądź najlepszą wersją siebie!”. W języku angielskim jest ono tak powszechne, że nie wiem, kto jest jego autorem, ale przesłanie jakie ono ze sobą niesie, jest jasne.


Rex od zawsze dąży do tego, by dawać z siebie wszystko i działać najlepiej jak potrafi. W żadnym aspekcie swojego życia nie wybiera drogi na skróty – i to widać. Tak jak Rex, kiedy będziecie najlepszą wersją siebie, wybijecie się ponad tłum.


Jak to działa? Często jesteśmy swoimi najlepszymi krytykami. Wiemy, kiedy nie daliśmy z siebie wszystkiego. Mamy świadomość tych chwil, kiedy mogliśmy wykonać jeszcze jeden telefon, zostać trochę dłużej, czy słuchać nieco uważniej. Nikt nie musi nam tego mówić, sami instynktownie wiemy, kiedy poszliśmy na skróty. Błyskotliwi, inspirujący liderzy nie chodzą na skróty. Dają z siebie wszystko, zawsze!


Jeżeli sędzia w lustrze jest zadowolony z Twoich wysiłków, gwarantuję, że kiedy przyjdzie czas, byś to Ty przewodził/-a i inspirował/-a, też nie będziesz potrzebować tancerzy i fajerwerków. I tak zaszklą mi się oczy, gdy będę Cię słuchał.


 


Keep Smiling,Gregg Maughan
President, Forever Living Products