Twój biznes razy dwa


Większość z Was pewnie wie, że lubię wyznaczać cele, a jak wiemy wszyscy, początek roku to świetna okazja, by skupić się nowych celach lub zmodyfikować bieżące. Na ten rok mam pewne cele osobiste, ale o nich może innym razem. Dziś chcę pomówić o celach dla naszego biznesu. Celów biznesowych nie mogę przypisywać wyłącznie sobie, ponieważ w wyznaczanie kierunku naszej firmy zaangażowanych jest wiele osób. Nasz zarząd spotyka się z Rexem, wyznaczamy cele, przedstawiamy je liderom na całym świecie, słuchamy ich komentarzy, czasem wprowadzamy poprawki i wreszcie, czas brać się do pracy!


Przez taki proces przechodziliśmy przez ostatnie parę miesięcy i wyłoniliśmy prosty cel, który od nas wszystkich będzie wymagał natężenia wysiłków. Jeżeli jednak wszyscy zaangażujemy się w jego realizację i podejmiemy wyzwanie, przyniesie naszemu biznesowi i naszej firmie niesamowite rezultaty!


Naszym celem jest podwojenie sprzedaży! I tyle! To takie proste. Jeżeli możemy podwoić naszą sprzedaż, możemy pomóc dwa razy większej liczbie osób na całym świecie wyglądać i czuć się lepiej.


Wiem, co możecie sobie myśleć – i macie rację! To ambitny cel, ale właśnie takie są najlepsze. To dzięki takim celom każdego dnia dążysz do tego, by zrobić trochę więcej. Mam nadzieję, że sobie też takie stawiacie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że osiągnięcie tego celu może zająć trochę czasu, ale nie przeszkadza nam to, bo na to, co warto zdobyć, warto też czekać!


Podwojenie sprzedaży nie weźmie się z samego o tym mówienia. Będzie wymagało ciężkiej pracy i pasji, a może nawet nieco krwi, potu i łez. Wyobraźcie sobie za to owoce tej ciężkiej pracy – dwa razy więcej klientów, dwa razy większe dochody, dwa razy więcej ludzi, których życie zmieniło się na lepsze. Wszystko dzięki Waszym działaniom. Ta myśl niesamowicie uskrzydla.


Od czego więc zacząć? Podwojenie sprzedaży ma podłoże w Waszej codziennej aktywności. Codziennie rozmawiacie o biznesie i produktach z pięcioma osobami? Niech Waszym celem będzie rozmowa z dziesięcioma. Prowadzicie jedną Szansę na biznes tygodniowo? Dlaczego nie dwie? Organizujecie dwie domowe prezentacje produktów miesięcznie… wiecie już, co mam na myśli. Efektem znajdowania sposobów na podwojenie działań będzie podwojenie liczby klientów, entuzjastów produktów, adwokatów marki, Supervisorów, Managerów, Eagle Managerów… rozumiecie ideę.


Te działania to podstawa naszego biznesu. Nie ma drogi na skróty, łatwej ścieżki do sukcesu ani szybkiego sposobu na podwojenie sprzedaży. Wiem o tym, ale podwajając nawet najbanalniejsze czynności biznesowe, dostrzeżecie siłę i znaczenie każdego z tych zadań. Zdaję sobie sprawę, że zmiana nie zajdzie z dnia na dzień. Będziecie potrzebowali czasu, by przystosować się nowych działań, ale wzywam Was, byście stanęli na wysokości zadania. Nie macie nic do stracenia – poza niewykorzystanym potencjałem i szansą.

Keep Smiling,Gregg Maughan
President, Forever Living Products

Powiązane produkty