Forever Bright® Toothgel

Нежна формула без флуор, комбинација од алое вера, пчелен прополис и два вида мента за свежина и нежно белење на забите. Според истражувањата, прополисот може да придонесе за здравјето на усната шуплина.

Производот е наменет за целото семејство и е погоден за вегетаријанци, бидејќи не содржи секундарни производи од животинско потекло.Свежиот мирис и чувството за чистота остануваат долго по миењето на забите.

130 г.
  • Содржи пчелен прополис
  • Погодна за целото семејство
  • Не содржи флуор

Поради универзалната примена алоето било високо ценето уште од најдревните цивилизации. Во никој друг производ од нашата богата палета неговото многу функционално благотворно дејство не е толку јасно изразено како кај гелот за заби „Форевер брајт“. Во него се користат само состојки со докажани корисни својства и највисок квалитет. Производот е наменет за целото семејство и е погоден за вегетаријанци, бидејќи не содржи секундарни производи од животинско потекло. Вкусот на мента е природен, а на основната состојка – стабилизиран гел од алое вера, е додаден пчелен прополис. Комбинацијата не само што има добри антибактериски својства за борба со плакот и за зачувување на свежината на здивот – нејзините антиинфламаторни својства ги штитат непцата и нежната слузница на усната шуплина.

Оптималната формула е создадена по детално истражување во водечки стоматолошки колеџ во САД. Крајниот резултат е гел за заби со уникатен ефект на чистење. Додајте го и дополнителното благотворно дејство на алоето врз непцата, и добивате гел за заби кој без напор ги победува своите противници.
Производот не содржи флуор.

За блескава насмевка и свеж здив, мијте ги забите со гелот Форевер брајт по јадење.

За повеќе инфомации за Forever Bright® Toothgel изберете го следниот линк:

Forever Bright® Toothgel