Aloe Blossom Herbal Tea®

Aloe Blossom Herbal Tea® е природна мешавина од лисја, билки и зачини, специјално подготвени со цел да уживате во една исклучителна арома.

Освежителните цимет, кора од портокал и каранфилче му даваат топол, овошен вкус, заедно со allspice и ѓумбир. Во комбинација со цветовите од алое од нашите плантажи, овој чај со нула калории е одличен додаток на вашата програма за контрола на тежината.

25 кесички
  • Нула калории
  • Без кофеин
  • Комплетно зачинет, овошен вкус

Aloe Blossom Herbal Tea® е природна мешавина од лисја, билки и зачини, специјално подготвени со цел да уживате во една исклучителна арома. Не содржи кофеин, го прочистува и го одржува организмот во добра форма. Топол или ладен, Aloe Blossom Herbal Теа® има прекрасен вкус и е лесен за подготвување.

Освежителните цимет, кора од портокал и каранфилче му даваат топол, овошен вкус, заедно со allspice и ѓумбир за смирување. Во комбинација со цветовите од алое од нашите плантажи, овој чај со нула калории е одличен додаток на вашата програма за контрола на тежината.

 

За топол чај, користете една кесичка чај за една шолја. Додадете врела вода и оставете 3-5 минути пред да ја извадите кесичката чај. За ладен чај (еден литар), истурете 2 чаши зовриена вода врз 4 кесички со чај и оставете 3-5 минути. Извадете ги кесичките со чај, додадете 2 чаши ладна вода и оставете да се излади.

За повеќе информации за Aloe Blossom Herbal Tea® изберете го линкот подолу:

Информации за производот Aloe Blossom Herbal Tea®