ЕТЕРИЧНИ МАСЛА

ЕТЕРИЧНИ МАСЛА

МОЌТА НА СЕТИЛАТА И АРОМАТЕРАПИЈАТА.

Човековите сетила имаат голема моќ и значително влијаат врз мислите,расположението и други мозочни функции.Со нивна помош ја прифаќаме средината во која се наоѓаме.Несомнено е дека сетилото за мирис е едно од најмоќните сетила.

ПОВЕЌЕ

ЛИМОН

100% ЧИСТОТА.
100% МОЌ.

Лимоните за етеричното масло на Форевер се берат со рака, кога се совршено зрели.Тогаш се посочни и од нив се извлекува етерично масло со највисок квалитет. Форевер Ливинг ви обезбедува 100% чисто природно масло од лимон за да ве разведри и даде енергија.

ВИДИ ПРОИЗВОД
ЛИМОН

МЕНТА

100% ЧИСТОТА.
100% СВЕЖИНА.

Етеричното масло од мента на Форевер е извлечено од растенијата кои се одгледувани на една иста фарма со генерации. Нивната природна содржина на ментол е повисока и дава уште подобар разладувачки и стимулирачки ефект.

ВИДИ ПРОИЗВОД
МЕНТА

ЛАВАНДА

100% ЧИСТОТА.
100% СМИРУВА.

Одгледувана во Бугарија поради идеалната клима и почва, лавандата за етеричното масло на Форевер содржи високо ниво на линалил ацетат, на што се должи слатката арома и високите нивоа на терпени. Форевер Ливинг ви обезбедува 100% чисто масло од лаванда за смирување, опуштање и одмор.

ВИДИ ПРОИЗВОД
ЛАВАНДА

НАЈЧИСТИТЕ
ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ.

СМИРУВАЧКИ

100% ЧИСТОТА.
100% РЕЛАКСАЦИЈА.

Смирувачкиот микс од етерични масла на Форевер е иделно балансирана мешавина од најчистата дива мента, голтерија,камфор, иланг-иланг и камилица,создадена длабоко да продира и да смирува.

ВИДИ ПРОИЗВОД
СМИРУВАЧКИ

БЛАГОТВОРЕН

100% ЧИСТОТА.
100% ХАРМОНИЈА.

Благотворниот микс од етерични масла Форевер е идеално балансирана композиција од најчистите голтерија, лаванда, еукалиптус, кориjандер, темјан, рузмарин,камилица, мента, босилок и оригано,создадена за хармонија,мир и релаксација.

ВИДИ ПРОИЗВОД
Lemon

ТОНИЗИРАЧКИ

100% ЧИСТОТА.
100% ЕНЕРГИЈА.

Тонизирачкиот микс од етерични масла Форевер е идеално балансирана композиција од најчистите каранфилче, портокал,цимет, рузмарин, темјан, еукалиптус и смрека, создадена да дава моќ и виталност.

ВИДИ ПРОИЗВОД
Lemon
 
ПАКЕТ ФОРЕВЕР ЕТЕРИЧНИ МАСЛА

ПАКЕТ ФОРЕВЕР ЕТЕРИЧНИ МАСЛА

Во пакетот етерични масла од Форевер ќе најдете по едно пакување од сите производи од палетата на етерични масла и опуштете се во светот на ароматите.

ВИДИ ПРОИЗВОД
ТРОЕН ПАКЕТ ФОРЕВЕР

ТРОЕН ПАКЕТ ФОРЕВЕР

Тројниот пакет Форевер содржи примероци по 5 мл. од сите три етерични масла: мента,лаванда и лимон.Почуствувајте го најдоброто од природата и изберете го вашиот омилен мирис.

ВИДИ ПРОИЗВОД

ОСНОВНО МАСЛО ФОРЕВЕР

Основното масло на Форевер е патентирана мешавина од алое вера, витамини Е, А и С и природни масла без мирис. Во комбинација со етеричните масла на Форевер, основното масло дава уникатно миризливо доживување.

ОСНОВНО МАСЛО ФОРЕВЕР
ВИДИ ПРОИЗВОД